Na pierwsze zakupy łap od nas prezent -10% zapis na dole strony :)

Dbamy o higienę jamy ustnej naszych niemowlaków 0
Gryzak Zabawka Kaczka Yellow

Temat dbania o higienę niemowlaków jest szeroko omawiany i opisywany w różnego rodzaju poradnikach czy na forach internetowych jednak często zapomina się o higienie jamy ustnej. Tymczasem higiena jamy ustnej u niemowląt powinna zacząć się już w pierwszych dniach po narodzinach dziecka. Może być to zaskoczeniem dla części młodych rodziców, jednak jest to niezwykle istotny punkt na liście dbania o higienę noworodka. Zanim pojawią się ząbki należy pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji dziąseł, bo to w nich są zawiązki zębów naszego niemowlaka.

W pierwszych tygodniach życia dziecka polecaną przez specjalistów i doświadczonych rodziców metodą jest przecieranie dziąseł noworodka jałowym gazikiem lub pieluszką tetrową nasączoną letnią przegotowaną wodą. Czynność należy powtarzać codziennie minimum dwa razy dziennie – po karmieniu porannym i wieczornym. Co w przypadku, gdy zaniedbamy higieny jamy ustanej u noworodków? Odpowiedź jest bardzo prosta, narazimy dziecko na popularne w tym wieku afty czy pleśniawki. Pojawić się mogą również zmiany błony śluzowej i biały nalot na języku dziecka.

Regularne mycie jamy ustnej noworodka oswaja go z zabiegiem i wyrabia w nim nawyk dbania o higienę jamy ustanej, który w przyszłości będzie procentował pięknym i zdrowym uśmiechem.

Zmiany w pielęgnacji zaczynają się wraz z nadejściem ząbkowania. Każdy wie, że jest to trudny okres zarówno dla dziecka jak i rodziców.

Wtedy z pomocą nadciągają gryzaki. Gryzak masuje obolałe dziąsła i łagodzi swędzenie. Wiele gryzaków można też włożyć do zamrażalnika i schłodzić, dzięki czemu skuteczniej i szybciej uśmierzają ból. Gryzaki z wypustkami mogą posłużyć jako pierwsze szczoteczki dla dzieci, dzięki którym będziemy stopniowo oswajać dziecko z kolejnym etapem dbania o ząbki jakim jest szczotkowanie. Ból ząbkowania osłabić mogą również żele na ząbkowanie, które należy wcierać w obolałe dziąsła. Te wyroby medyczne mają w składzie substancje łagodzące oraz znieczulające.

Gryzak dla niemowlaka zabawka squirrel

Kolejnym etapem jest szczotkowanie. Rozpocząć się powinno, gdy dziecko ma już mleczne ząbki. Zalecane szczoteczki to takie z małą główką oraz silikonowymi wypustkami. Natomiast pasty powinny być dostosowane do wieku dziecka.

Nie zapominajmy o wizytach stomatologicznych. Pierwszą należy odbyć zaraz po pojawieniu się pierwszego ząbka.

Przyjście dziecka na świat wiąże się z wieloma nowymi obowiązkami, jednym z nich jest dbanie o odpowiednią higienę jamy ustnej noworodka. Pamiętajmy o tym!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.