Na pierwsze zakupy łap od nas prezent -10% zapis na dole strony :)

#SpacerujemyRazem 0
16.jpg

Spacery są niezwykle ważne w prawidłowym rozwoju dziecka. Każdego dnia powinniśmy spędzić minimum godzinę na zewnątrz, spacerując lub odpoczywając.

Dlaczego warto chodzić na spacery?

Specjaliście jednogłośnie twierdzą, że ruch pozytywnie wpływa na ogólne samopoczucie i funkcjonowanie niemowlaka. Dotlenienie wzmacnia odporność jego organizmu oraz pobudza apetyt. Po powrocie ze spaceru dziecko ma większa ochotę na pokarm. Świeże powietrze działa również uspokajająco dzięki czemu niemowlak będzie senny i prześpi całą noc. Ponadto witamina D wytwarzająca się pod wpływem działania promieni słonecznych wspiera rozwój zębów i kości dziecka. Codzienne wychodzenie na spacer o stałej porze reguluje cykl dnia, pory drzemek i posiłków dziecka.

Kiedy wyjść na pierwszy spacer?

Jeśli nasz noworodek jest w pełni sił a za oknem nie ma silnych mrozów pierwszy spacer odbyć możemy już w 2. tygodniu życia dziecka. Warto zacząć od tzw. werandowania. Co to takiego? To metoda przyzwyczajania dziecka do chłodniejszych temperatur. Zasada stosowania jest bardzo prosta. Ubieramy niemowlę jak na spacer, wkładamy do wózka lub łóżeczka i otwieramy szeroko okno. Początkowo na kilka minut, kolejnego dnia na kilkanaście. Trzeciego dnia możemy wyjść na pierwszy spacer poza dom. Pierwsze spacery nie powinny być za długie, 10-15 minut wystarczy. Z każdym dniem wydłużaj czas spędzony na zewnątrz. Pamiętaj, że na spacer można wychodzić nawet dwa razy dziennie.


#SpecerujemyRazem Mombella&Lulujo

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.