Na pierwsze zakupy łap od nas prezent -10% zapis na dole strony :)

Jak dbać o gryzak? 0
Jak dbać o gryzak?

Gryzak to przedmiot, który dziecko często wkłada do buzi, masując obolałe w trakcie ząbkowania dziąsła. By zapobiec problemom jelitowym oraz powstawaniu stanów zapalnych i aft w ustach dziecka, wskazana jest dbałość o jego higienę.  Z myślą o tym dziś podpowiadamy Wam jak dbać o gryzaki Mombella.

Pielęgnacja gryzaków silikonowych Mombella

Już przed pierwszym podaniem gryzaka dziecku, należy go dokładnie umyć, przelewając go wrzątkiem lub poddając sterylizacji. Kiedy gryzak jest już w użyciu, powinniśmy myć go pod bieżącą wodą co najmniej raz dziennie. Każdorazowo myjemy go w sytuacjach, gdy upadnie nam na brudną podłogę, chodnik, ziemię lub w inne, grożące zabrudzeniem miejsce. Wiemy, że podczas spaceru mycie gryzaka może być utrudnione. Warto wówczas zaopatrzyć w zapasowy gryzak lub specjalne chusteczki do smoczka i zabawek, jakie oferuje np. marka Aleva Naturals. Chusteczki bambusowe Aleva Naturals to produkt naturalny, bez sztucznych dodatków, bezpieczny dla dziecka. Gryzak przetarty taką chusteczką od razu można podać maluchowi do dalszej zabawy.

Jak myć gryzaki Mombella?

Gryzaki Mombella wykonane są z silikonu. To materiał odporny zarówno na wysokie, jak i niskie temperatury. Dlatego możemy przemywać go pod bieżącą wodą (bez detergentów), ale także przelewać wrzątkiem, sterylizować, czy myć w zmywarce. W ostatnim przypadku musimy pamiętać o zastosowaniu łagodnych detergentów. Osobiście zalecamy stosowanie wrzątku i sterylizacji. Zły dobór detergentu może bowiem powodować problemy żołądkowe czy alergie.

Jak wyparzyć gryzak silikonowy?

Wyparzanie jest bardzo proste. Zanim do niego przystąpisz, umyj dokładnie gryzak pod bieżącą wodą. Następnie umieść go w sitku nad zlewem i przelej zagotowaną, wrzącą wodą. Gotowe! Pamiętaj jednak, aby dokładnie wystudzić gryzak przed ponownym podaniem go dziecku.

Jak sterylizować gryzaki dla dzieci?

Sterylizacja to najbezpieczniejsza forma czyszczenia gryzaków, ale także innych akcesoriów dla dzieci np. smoczków, czy laktatorów. Nie wymaga użycia detergentów, wystarczy sama woda i odpowiednie przybory. Możesz w tym celu posłużyć się specjalnym sterylizatorem. Wówczas jego instrukcję obsługi znajdziesz w opakowaniu. Możesz też wykorzystać tradycyjną kuchenkę mikrofalową. Umieść w niej pojemnik do żywności wypełniony częściowo wodą (woda nie musi zakrywać gryzaka). Przykryj pojemnik pokrywą z rozszczelnionym otworem wentylacyjnym (nie używaj pokryw bez otwora!). Podgrzewaj w mikrofali przez 1 min. Wyjmując, uważaj. Naczynie i gryzak są gorące. Pamiętaj, by dobrze wystudzić gryzak przed podaniem go dziecku.

Czy wiesz, że gryzaki silikonowe Mombella możesz chłodzić w lodówce?

Tak, schłodzony w lodówce gryzak łagodzi nabrzmiałe i obolałe podczas ząbkowania dziąsła, niosąc dziecku i rodzicom dodatkową ulgę.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.