Na pierwsze zakupy łap od nas prezent -10% zapis na dole strony :)

Przyczyny problemów z laktacją 0
Przyczyny problemów z laktacją

Karmienie piersią to nie tylko dostarczanie dziecku niezbędnych składników odżywczych, ale również czas bliskości i budowania relacji z maluchem. Czasem jednak możemy napotkać trudności w procesie laktacji. Z czego mogą one wynikać?

Przyczyny problemów z laktacją:

1. Niewłaściwa technika karmienia. Jedną z najczęstszych przyczyn problemów z laktacją jest nieprawidłowe przystawianie dziecka do piersi, co może prowadzić do uszkodzenia brodawek, dyskomfortu i bólu. Niewłaściwe przystawianie może też utrudniać efektywne pobieranie mleka przez maluszka, co wpływa na ilość produkowanego pokarmu.

2. Problemy medyczne. Na laktację może mieć wpływ stan Twojego zdrowia. Zaburzenia w produkcji mleka mogą być wywołane np. przez schorzenia hormonalne, zaburzenia tarczycy czy infekcje. Niestety, nie wszystkich z nich można zawczasu uniknąć, ale planując ciążę oraz będąc w ciąży dbaj o swój stan zdrowia, badaj się regularnie, a jeśli jest to potrzebne - konsultuj swój stan zdrowia także ze specjalistami.

3. Odpowiednia dieta. Na produkcję mleka mogą mieć wpływ także niedożywienie oraz brak odpowiedniego nawodnienia organizmu. Dbaj o odpowiednią dietę, by Twój pokarm był wartościowy.

4. Stres i emocje: Silne emocje, stres i napięcie mogą wpływać na produkcję hormonów odpowiedzialnych za laktację. Może się do tego przyczynić m.in.  brak wsparcia ze strony rodziny, partnera i innych bliskich osób.

Problemy z laktacją mogą być związane z wieloma różnymi czynnikami, zarówno fizycznymi, jak i emocjonalnymi. Dlatego ważne jest, aby zrozumieć te przyczyny i szukać odpowiednich rozwiązań. Pamiętaj, że wsparciem mogą być dla Ciebie lekarze, położne, czy doradcy laktacyjni. Zachęcamy również do rozmowy z innymi mamami, które mogą podzielić się swoimi doświadczeniami i udzielić cennych wskazówek.

Z myślą o mamach, które potrzebują wsparcia podczas problemów z laktacją, stworzyliśmy butelki w kształcie kobiecej piersi. Przychodzą one z pomocą, kiedy niezbędne jest dokarmiane dziecka, przestawienie malucha na karmienie butelkowe* lub gdy mama musi wyjść z domu, choćby po to, by odpocząć i wrócić do malucha zrelaksowana i wolna od stresu.

Butelki antykolkowe Mombella mają smoczek, który swym dużym, pełnym kształtem przypomina pierś mamy. Został on wykonany z miękkiego, przyjemnego silikonu swą strukturą przypominającego skórę mamy. Niemowlę, czując znajomą bliskość, jest mniej zdenerwowane i chętniej podejmuje się nauki picia z butelki. Butelka dla noworodka Mombella ma dwa otwory wentylacyjne, które podczas jedzenia lub picia inteligentnie się rozszczelniają, zapewniając stały przepływ mleka i redukując tym samym ryzyko wystąpienia kolki. Projekt butelek dla noworodków Breast Shape został kilkukrotnie wyróżniony przez międzynarodowe grono projektantów zdobywając czołowe nagrody w świecie designu. Doceniony został nie tylko ze względu na swój kształt, pomysłowość i praktyczność, ale także ze względu na jakość wykonania.

Butelka antykolkowa dla niemowląt Mombella

* Zalecamy przejście na alternatywne formy karmienia wyłącznie po konsultacji z lekarzem, położną lub farmaceutą, gdy karmienie piersią jest niemożliwe lub niewystarczające.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl, powered by Shoper.